Polgármester: Marton István
Jegyző: Dr. Tuboly Marianna
Cím: 8800 Nagykanizsa Erzsébet tér 7.
Tel:
Honlap: www.nagykanizsa.hu
E-mail:

Nagykanizsa város története az őskorig nyúlik vissza. Nem hiába, hiszen földrajzi fekvése kiváló. A vízfolyások mellett, dombok közt fekvő települést már a rómaiak korában utak keresztezték, mely utakon már a magyarok előtt megérkezett a kereszténység. Ennek bizonyítéka az Inkey kápolna mellett 2004-ben feltárt ókeresztény sírkápolna. Az utak metszéspontjában fekvő Kanizsa (Knysa, ahogy 1245-ből származó IV. Béla adományozó levelében szerepel) mindig is fontos mező- és kereskedőváros valamint európai hírű végvár volt. Még a 90 éves török ittlét és a vár lerombolása sem tudott ezen változtatni. A vár köveiből Ferences rendi kolostor és templom épült, és 1765-től már piarista gimnázium működött, így a XVIII. század végére a térség szellemi központjává is vált.

Az igazi virágkorát a XIX. század második felében és a századfordulón élte. Bankok nyíltak, ipari létesítmények települtek, főiskolát alapítottak, és vasúton is elérhetővé vált. Számos műemlék jellegű épület emlékeztet erre az időszakra. Trianon, a II. világháború és az azt követő időszak visszafejlődésre ítélte a várost, melyből sem a 60-as évekbeli ipari fellendülés, sem pedig a rendszerváltás nem tudta számottevően kimozdítani. Az utóbbi években Nagykanizsa különféle rendezvényeivel és turisztikai célú fejlesztéseivel a turizmus felé is nyit. Nagykanizsa a Dödölle fővárosává vált az egyre népszerűbb "Kanizsai Bor és Dödölle Fesztivállal", mely minden szeptember első szombatján kerül megrendezésre. A jazzfesztiválok már több évtizedes sikert könyvelhetnek el. 2006. júniusában először rendezték meg hagyományteremtő céllal a Thúry György Históriás Napokat. A belváros rendezése, a Magyarországon egyedülálló Magyar Plakát Ház, valamint a Csónakázó-tó fejlesztése a Pannonhát tájparkoz való kapcsolódással szintén a turizmus előmozdítása érdekében történik. Nagykanizsán és környékén változatos kirándulásokat tehet az ide érkező, és számos sportolási lehetőség, horgászat, csónakázás, vizibiciklizés, úszás, lovaglás is adódik.

A Nagykanizsán tett séta során megtekinthetjük többek között a Thury György Múzeumot, a Kiskastélyt, melyben ma galéria működik, a Fő utca épületeit és építményeit, melyek közül kiemelkedő az Erzsébet tér és a Turul madár szobor, a Nagy Magyarország emlékmű, a 17. hosszúsági kör, a Szentháromságszobor és az Alsóvárosi templom. A hangulatos teraszokon és kávézókban megpihenhetünk. A fedett fürdő és szabadstrand, valamint a festői környezetben, erdők és szőlőhegyek között fekvő a Csónakázó-tó felüdülést nyújt az aktív pihenést kedvelők számára. A Csónakázó-tónál étkezésre, a környék bebarangolására, horgászásra, csónakázásra is lehetőség nyílik.

Rendezvények:
- Miklósfai répafőző verseny (Mindenki Háza) (Január)
- CWG Nemzetközi Vízilabda Torna (Városi Strand és Uszoda) (Február)
- Tavaszi Művészeti Fesztivál (Hevesi Sándor Művelődési Központ, Kiskastély) (Március)
- Kreatív Fesztivál (Április)
- Város Napja (Erzsébet tér) (Április)
- Sáskajárás, sáskavarázs, rétesfesztivál (Kiskanizsa) (Április)
- Nemzetközi Military Bajnokság (Csónakázó-tó) (Június)
- Gólyalábas Világjátékok (Erzsébet tér) (Június)
- Thúry György Históriás Napok (Június)
- Alpok-Adria Nemzetközi Díjugrató Bajnokság (Csónakázó-tó) (Július)
- Cserfő Jazzland (Cserfő, hegyhát) (Július)
- Igric Fesztivál (Cserfő, hegyhát) (Augusztus)
- Kanizsai bor- és dödöllefesztivál (Szeptember)
- Kanizsa MKB Nemzetközi Jazz Fesztivál (Október)
- Kodály Zoltán Művészeti Napok (Október)

- További képek a fotóalbumban -